Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Blog - Listopad 2015

Jak ludzie sukcesu układają swój codzienny harmonogram?
Data dodania 27.11.2015

Odnoszący sukces przedsiębiorcy nie czekają z założonymi rękoma w nadziei, że to o czym marzą przyjdzie samo. Dla nich sukces nigdy nie jest przypadkowy - to wynik przygotowań, planowania i wyznaczania nie tylko celu, ale również precyzyjnej drogi do jego osiągnięcia. 

1. Ich poranki to powtarzające się schematy

Ludzie sukcesu rozpoczynają swój dzień rutyną, która niektórych mogłaby bardzo demotywować. Większość z nich o poranku medytuje, czyta, uprawia sport, zjada pożywne śniadanie, układa plan działania i wyobraża sobie swój dzień wyłącznie w pozytywnych aspektach. Na przykład, mówca motywacyjny Tony Robbins ma zwyczaj kąpieli w lodowatej wodzie, medytacji i ćwiczeń oddechowych podczas których dziękuje za miejsce, w którym się znalazł.

Przyzwyczajając się do porannych schematów możemy bardziej skupić się na swojej duchowości, pozytywnym podejściu i patrzeniu na dzień przez pryzmat wdzięczności i radości, a nie lęku przed tym co może nas spotkać.

2. Nie panikują, kiedy sprawy nie idą po ich myśli

Wielu ludzi odczuwa ogromny stres i presję, kiedy coś nie udaje się dokładnie tak, jak to zaplanowali. Jednak jest to przecież codzienność, dlatego ludzie sukcesu nie próbują kontrolować wszystkich sytuacji - wolą wyciągać wnioski z niepowodzeń.

Pogodzenie się z problemami i nagłymi wypadkami jest ogromną częścią bycia przedsiębiorcą odnoszącym sukces. Nastaw się na wpadki i przyjmuj je jako gorzkie niespodzianki, które trzeba przełknąć i brnąć przed siebie!

3. Pracują, kiedy wcale nie muszą

Dla większości osób poranki, popołudnia i weekendy to czas bez pracy i obowiązków. Marnujesz wtedy swoją produktywność! Wielu ludzi sukcesu nie dzieli swojego czasu na godziny pracy - po prostu kiedy czują się produktywni nie tracą czasu tylko skupiają się na swoich pomysłach, celach i ideach, które chcą osiągnąć lub wdrożyć.  

4. Najważniejsze rzeczy robią zawsze jako pierwsze

Wielu ludzi po przyjściu do biura rozpoczyna od drobnych rzeczy. Kawa, papieros, sprawdzenie maili itp. Jak pokazują badania, nasze mózgi pracują najlepiej rano, więc jest to idealny czas by skupić się na najważniejszych i najtrudniejszych zadaniach. Nie ma odkładania na później!

5. Rozumieją i cenią pracę zespołową

Wiele firm nie odniosłoby sukcesu, gdyby nie praca w zespole. Google zostało stworzone przez trzech kolegów, Apple rozpoczęło działalność dzięki współpracy Steve'a Jobsa i Steve'a Wozniaka. PayPal czy Twitter także rozpoczęły się w głowach kilku osób, które postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć coś wspólnego.

Bycie osobą odnoszącą sukcesy nigdy nie polega na byciu egoistyczną i niezależną jednostką. Wielu ludzi, którym się udało zawdzięczają to dzięki kompromisom, słuchaniu i pomocy innych osób.

6. Wierzą w to, co robią od początku do końca

Motywacja to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie. Mark Zuckerberg wierzył w swój projekt bardzo mocno i nie poddał się nawet, kiedy został wystawiony na kpiny kolegów. Teraz jest jednym z lepiej zarabiających przedsiębiorców, a o Facebooku słyszał niemal każdy człowiek na świecie.

To ważne by pozostać zmotywowanym cały czas, nie pozwolić się zwodzić zazdrości innych. Jeśli wierzysz w swój projekt, nie będziesz potrzebować aprobaty osób postronnych.

7. Odpoczywają dopiero wtedy, kiedy zadania zostaną wykonane

Pisarze, programiści, przedsiębiorcy. Mark Zuckerberg czy Bill Gates zawsze działają według planu, który stworzą sobie o poranku. Starają się nie odpuszczać wyznaczonych zadań i nie przekładać ich na kolejny dzień.

Produktywność działa najlepiej wtedy, kiedy jest napędzana przez nas samych. Jeśli coś założyłeś - zrób to. Odpoczynek będzie o wiele przyjemniejszy, kiedy nie będziesz musiał myśleć o nadmiarze obowiązków w kolejnym dniu!