Jak odmłodzić twarz, uzyskując naturalne efekty? Odpowiedzią jest lifting bez skalpela

Odmładzanie twarzy bez użycia narzędzi chirurgicznych jest możliwe dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Efekty liftingu bez skalpela są naturalne i mogą utrzymywać się przez długi czas. Przedstawiamy procedury, które w mało inwazyjny sposób są w stanie poprawić wygląd twarzy.

Odmładzanie twarzy podczerwienią

Zabieg odmładzający z użyciem podczerwieni nazywany jest termoliftingiem, ponieważ swoje działanie opiera na podgrzaniu komórek skóry. Głowica urządzenia emituje promieniowanie podczerwone o długości fali, która przenika przez naskórek, wywołując w głębszych warstwach wzrost temperatury do około 65°C. W efekcie włókna kolagenowe skóry kurczą się do pierwotnej długości. Następuje też wzmożona produkcja nowego kolagenu. Wszystko to sprawia, że w ciągu kilku tygodni skóra odbudowuje się i odzyskuje młodzieńcze napięcie. Seria składa się z 1–3 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach.

Napinanie skóry przy pomocy ultradźwięków

Kolejną alternatywą dla skalpela są ultradźwięki. Zabiegi, wykorzystujące najnowszą technologię HIFU, dostępne m.in. w Klinice La Perla Nowy Sącz w Galerii Trzy Korony, zawdzięczają swoją skuteczność głębokiemu działaniu. Zogniskowane ultradźwięki są w stanie dotrzeć nie tylko do skóry właściwej, ale też do powięzi mięśniowej i tkanki tłuszczowej, zapewniając wielowymiarowe efekty. Efektem działania zabiegu HIFU jest stymulacja przebudowy włókien kolagenowych i wytworzenie nowego kolagenu. W ciągu 3 miesięcy skóra staje się coraz jędrniejsza i bardziej napięta. Procedury nie trzeba powtarzać.

Odmładzanie twarzy falą radiową

Zastosowanie fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości pozwala na biostymulację skóry i jej naturalne odmłodzenie. Zabieg jest mało inwazyjny, praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Fale radiowe stymulują procesy regeneracji w komórkach, co wpływa na odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Efektem jest ujędrnienie, wygładzenie skóry i wzmocnienie jej napięcia. Specjaliści zlecają serię 4–8 zabiegów dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Lifting wolumetryczny, czyli modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem twarz traci swoją objętość, ubywa w niej tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego i kolagenu. W efekcie pojawiają się zwiotczenia i zmarszczki. Lifting wolumetryczny pomaga uzupełnić ubytki tkankowe. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, wstrzyknięty pod skórę szybko wiąże wodę i zwiększa swoją objętość. Przy pomocy wypełniacza można podnieść opadające policzki, poprawić kontur twarzy. Skóra wygląda dobrze nawet po wchłonięciu się kwasu hialuronowego, ponieważ już sama jego iniekcja pobudza procesy regeneracyjne w skórze. Zabieg jest jednorazowy, ale dla podtrzymania efektów należy go powtarzać co 6-12 miesięcy.

Nici liftingujące – efekt liftingu chirurgicznego bez skalpela

Najbardziej efektownym zabiegiem liftingującym bez skalpela jest aplikacja rozpuszczalnych nici. Procedura ta, podobnie jak lifting chirurgiczny, daje dużą swobodę w modelowaniu kształtu twarzą. Jej przewagą jest to, że nie wymaga narkozy ani nawet rekonwalescencji. Nici poprawiają napięcie skóry, zagęszczają i wzmacniają tkankę, poprawiają  jej sprężystość i elastyczność. Dodatkowo stymulują produkcję naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu, dzięki czemu nawet po ich rozpuszczeniu utrzymuje się efekt odmłodzonej twarzy. Zabieg jest jednorazowy. Można powtórzyć go po wchłonięciu się nici, czyli mniej więcej po roku, a w niektórych przypadkach nawet po kilku latach.

Więcej na temat medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.

Tekst promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Anika

Dodaj komentarz